Organiczne pasty do zębów

Ocena: 10.0/10

Liczba ocen: 2

Oceń tą aktualność:

O zęby ludzkość dbała od tysięcy lat. Ludzie z różnych kultur sięgali po nieco inne składniki ale zawsze chodziło o jedno utrzymanie właściwego pH w jamie ustnej i zapobieganie w nich rozwojowi bakterii, i uzyskanie świeżego oddechu. Chińczycy używali sproszkowanych kości małych zwierząt, arabowie z kolei byli przeciwni tego typu rozwiązaniom bo zbyt mocno ścierały one szkliwo, egipcjanie z kolei używali kadzidła z różnymi dodatkami.

Pasty do zębów o zbliżonej do dzisiaj formule pojawiły się dopiero w 1940 roku. Ich popularność z całą pewnością wiąże się z łatwością ich aplikowania na zęby. Jednak trzeba powiedzieć uczciwie, iż w konwencjonalnych pastach do zębów znajdziemy sporą ilość substancji niekoniecznie zdrowych a nawet szkodliwych. Nie stwarzają one dla nas dużego zagrożenia gdyż występują w małych stężeniach ale same w sobie są szkodliwe.

Dlatego też warto sięgać po tzw. pasty ekologiczne które w swoim składzie nie zawierają sztucznych stabilizatorów, barwników czy parabenów, produktów z przerobu ropy naftowej, olei mineralnych. Pasty tzw. ekologiczne pozbawione są tych składników, które zastąpione zostały olejkami naturalnymi, żelem aloesowym, żywokostem czy innymi składnikami pochodzenia naturalnego w zależności od rodzaju pasty i efektu jaki ma ona przynieść.

Organiczne pasty do zębów o działaniu przeciw próchniczym, wybielającym , witaminowym, do zębów wrażliwych znajdziecie Państwo na stronie internetowej sklepu provitalsklep.pl. Pasty te z całą pewnością spełnią Państwa oczekiwania do pielęgnacji jamy ustnej a przy okazji pozwolą uniknąć aplikowania sobie różnych substancji chemicznych, które choć poprawiają smak, zapach i kolor past do zębów nie koniecznie mają zbawienny wpływ na zęby.

Zdjęcia

Załączniki

Kosmetyki organiczne, ekologiczne i naturalne - eko kosmetyki.info.pl © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Devmark.pl
Grafika: Devmark.pl