Włosy przyczyny ich wypadania

Ocena: 10.0/10

Liczba ocen: 6

Oceń ten artykuł:

Każdy i każda z nas marzy o pięknych, mocnych i lśniących włosach. Niestety nie wszystkich natura równo obdarza w tej kwestii. Nie każdemu dane jest cieszyć się z bujnej czupryny. Dlatego też często podejmujemy różne działania aby polepszyć kondycję naszych włosów. Niestety nie zawsze nam się to udaje. Czasami brak nam po prostu cierpliwości i systematyczności w podejmowanych działaniach a czasem jest to wynik wielu czynników zewnętrznych jak i genetycznych, stanu naszego zdrowia, diety, stylu życia.

Każdy z nas traci dziennie około 100 włosów. Jest to jak najbardziej naturalny proces wynikający z cyklu życia naszych włosów. Są momenty w życiu kobiet kiedy to obserwują one znaczny ubytek włosów . Związane to jest prawie zawsze z gospodarka hormonalną. Dzieje się tak w okresie po porodowym a także w okresie menopauzy. W obu przypadkach jest zachwiana gospodarka hormonalną choć ze skrajnie innych przyczyn. Kobiety tracące włosy w okresie poporodowym nie powinny obawiać się wyłysienia. Jest to naturalny proces związany ze zmianami zachodzącymi w organizmie a konkretnie ze spadkiem produkcji przez organizm estrogenów. Ma on miejsce zazwyczaj około 11-16 tygodnia po porodzie. Cebulki włosów w tym okresie masowo wymierają co skutkuje znacznym ubytkiem włosów na skutek ich wypadania. Na szczęście organizm szybko radzi sobie z całą sytuacją i powraca do równowagi sprzed ciąży. W przypadku kobiet w okresie klimakterium wypadanie włosów ma miejsce w momencie kiedy to w organizmie kobiety przeważają androgeny. Największy ubytek włosów obserwują one na czubku głowy. To tyle jeśli chodzi o hormony.

Przyczyną wypadania włosów mogą tez być leki które przyjmujemy w procesie leczenia wielu chorób, bądź bezpośrednio charakter samych chorób. Odbijają się one niekorzystnie na stanie naszych włosów. Mamy tu na myśli np. nadczynność lub niedoczynność tarczycy, niedokrwistość(anemię) . Dość istotną rolę odgrywają również choroby skóry takie jak łuszczyca , łupież, grzybice. Rolą leków jest leczyć . Niestety przyjmowanie wielu z nich pociąga za sobą skutki uboczne , którymi są między innymi wypadanie włosów. Wśród tego typu grupy leków należy wymienić leki cytostatyczne czy immunosupresyjne czy tak często nadużywane antybiotyki. Wypadanie włosów może być również skutkiem zatrucia organizmu metalami ciężkimi. W tym przypadku w wyniku odtrucia organizm jest w stanie się zregenerować na tyle by włosy mogły odrosnąć.

Nasze włosy reagują wypadaniem również na niewłaściwą dietę oraz życie w dużym napięciu. Włosy są częścią żywego organizmu i bardzo mocno reagują na wszelkie zmiany zachodzące w jego obrębie. Przyjmowanie również suplementów diety może odcisnąć się negatywnie na ich stanie. Przedawkowanie niektórych z nich, powoduje wypłukanie z organizmu innych a jako że organizm to układ naczyń połączonych odciska się to na włosach niechybnie. Bardzo ważne dla kondycji włosów jest dostarczanie organizmowi witaminy A, witamin z grupy B oraz witaminy H zwanej biotyną oraz E. Dobrze jest kiedy proces zaopatrywania organizmu w te składniki przebiega na drodze właściwej diety. Witaminy dostarczane organizmowi tą drogą nie mogą zostać przedawkowane a co za tym idzie nie naruszona zostanie równowaga w organizmie tak konieczna do jego właściwego funkcjonowania.

Zaszkodzić włosom może również niewłaściwa ich pielęgnacja. Pamiętajmy, iż włosom nie służy suszenie ich gorącym powietrzem, częste prostowanie i koloryzacja. Nadużywanie kosmetyków też może przynieść odmienny rezultat od oczekiwanego. Dlatego też warto we wszystkim mieć umiar.

Warto dbać o włosy używając odpowiednich kosmetyków, które można znaleźć w sklepie internetowym provitalsklep.pl  w kategorii dotyczącej pielęgnacji włosów:

http://provitalsklep.pl/pl/c/Pielegnacja-wlosow/52.

 

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych produktów:

Apteczka Babci Agafii - Naturalne Ziołowe Serum Do Włosów - Wzmocnienie I Pobudzenie Wzrostu

BIOVAX - ODŻYWKA BB 60 SEKUND DO WŁOSÓW SUCHYCH I ZNISZCZONYCH

Dabur Vatika Maska do włosów zniszczonych z czarnuszką

 

Zdjęcia

Załączniki

Kosmetyki organiczne, ekologiczne i naturalne - eko kosmetyki.info.pl © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Devmark.pl
Grafika: Devmark.pl