Olejowanie sposobem na zdrowe i lśniące włosy

Ocena: 10.0/10

Liczba ocen: 1

Oceń ten artykuł:

Duża świadomość użytkowniczek i bywalczyń salonów kosmetycznych i drogerii sprawiły, iż na rynku pojawia się coraz więcej produktów naturalnych. Można wręcz powiedzieć o nastaniu mody na powrót do kosmetyków naturalnych, z których często korzystały jeszcze nasze mamy i babcie. Pewnie w związku z tym trendem tak popularny stał się zabieg olejowania. Olejowanie czyli nanoszenie oleju na konkretny element ciała staje się coraz bardziej popularny. Tradycja olejowania wywodzi się z krajów dalekiego wschodu i coraz lepiej się u nas przyjmuje. Kobiety nie tylko sięgają po oleje do pielęgnacji swoich włosów czy paznokci ale sięgają również po olejki pochodzenia roślinnego do codziennej pielęgnacji twarzy dekoltu,szyi. Olejowanie jest bardzo skuteczną formą dbania o wygląd naszego ciała, włosów i paznokci. Jego skuteczność w dużej mierze uzależniona jest od rodzaju kwasów tłuszczowych zawartych w konkretnych olejach, systematyczności kuracji oraz rodzaju naszej skóry czy porowatości włosów.

Wybór oleju który będziemy stosować w olejowaniu (namaszczaniu) włosów zależy od ich rodzaju oraz problemów jakie nam nastręczają. Najskuteczniejszą metoda doboru jest metoda prób i błędów. Najlepiej testować delikatnie poszczególne oleje na swoich włosach by wybrać ten najbardziej odpowiedni. Często kobiety łączą ze sobą dwa trzy rodzaje olejów zanim uzyskają mieszankę, która jest dla nich optymalnym rozwiązaniem. Olejowanie warto stosować w dni kiedy włosy nie były myte szamponem. Ilość użytego oleju jest kwestia bardzo indywidualna. Wiele zależy od ich chłonności, oraz długości. Aby nie przesadzić z ilością i móc zaobserwować jak dużą dawkę potrzebują proponujemy rozpocząć od niewielkich dawek. Olejek nakłada się na suche lub lekko wilgotne włosy.

Istnieją dwie szkoły „olejowania” włosów a mianowicie olejowanie przed myciem oraz olejowanie po myciu włosów. Wybór któregoś ze sposobów jest kwestia indywidualną. W obu przypadkach stosuje się nakładanie olejku na suche lub wilgotne włosy. W metodzie olejowania włosów po myciu należy nakładać bardzo niewielką ilość oleju by włosy nie wyglądały na mokre czy wręcz przetłuszczone. Przy metodzie olejowania przed myciem czas trwania zabiegu olejowania powinien trwać minimum 30 minut ale wydłużenie go do jak najdłuższego czasu jest jak najbardziej korzystna. W obu metodach jeśli chodzi chodzi o zabieg na rozdwojone końcówki. Przed nałożeniem olejku warto je zwilżyć wodą.

Do olejowania włosów najlepiej sięgać po olejek rycynowy, olejek arganowy, olej kokosowy lub gotowe olejki dostępne w drogeriach i sklepach internetowych z kosmetykami. Duży wybór tego typu produktów znajdziecie na stronie provitalsklep.pl

Zdjęcia

Załączniki

Kosmetyki organiczne, ekologiczne i naturalne - eko kosmetyki.info.pl © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Devmark.pl
Grafika: Devmark.pl