Jądra pestek moreli - zastosowanie

Ocena: 0.0/10

Liczba ocen: 0

Oceń ten artykuł:

Morele to powszechnie lubiane owoce spożywane zarówno jako produkty świeże a także w postaci suszu. Chętnie dodawane do mięs i ciast. Produkt z którego przygotowujemy kompoty i dżemy. Jednak nie o morelach a jądrach moreli zawartych w pestkach tych owoców chciała bym Wam powiedzieć. Zrobiło się o nich głośno kilkanaście lat temu po czym temat przycichł i znowu powrócił z impetem.

Jak dowiedziono naukowo jądra moreli zawarte w pestce tego owocu odmiany gorzkiej to bogate źródło witamin z grupy B, aminokwasów oraz minerałów. Najważniejsza jednak jest amigdalina, która wykazuje właściwości antynowotworowe i powoduje gorzki migdałowy smak. Zdaniem części naukowców to właśnie ta substancja w kontakcie z komórkami rakowymi wydziela cyjanek i aldehyd benzoesowy. To właśnie te dwie substancje skutecznie niszczą komórki rakowe. Co bardzo ważne amigdalina w kontakcie ze zdrowymi komórkami nie wyrządza im krzywdy lecz przekształca się w glukozę czyli cukier.

Pestki moreli - gorzkie jądra pestek moreli wykazują działanie przeciwzapalne, gojące i antyrakowe. Stosować je można jako dodatek do potraw podawanych na gorąco lub zimno, dżemów i powideł w formie zmielonej. Profilaktycznie zaleca się przyjmowanie maksymalnie 2 jąder (ziarenek) dziennie. Zewnętrznie można stosować je na otwarte rany i w leczeniu stanów zapalnych.

Jądra z pestek moreli korzystnie wpływają na ciśnienie krwi, działają przeciwbólowo, poprawiają wygląd włosów i skóry, wspomagają pracę systemu odpornościowego. Stosowane rozsądnie mogą pomóc. Nieprzestrzeganie zaleceń co do ich przyjmowania może jednak zaszkodzić jak każdy inny lek.

Zawsze należy sprawdzić źródło pochodzenia i certyfikat. Stosowanie produktu pochodzącego z niepewnego źródła może bowiem zagrażać życiu i zdrowiu. Pewnym źródłem jąder moreli jest https://provitalsklep.pl/pl/p/-EKOGRAM-Pestki-moreli-gorzkie-jadra-500g-/1250 

Zdjęcia

Załączniki

Kosmetyki organiczne, ekologiczne i naturalne - eko kosmetyki.info.pl © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Devmark.pl
Grafika: Devmark.pl