Kosmetyki organiczne

Ocena: 10.0/10

Liczba ocen: 1

Oceń ten artykuł:

Coraz większa świadomość konsumencka sprawia, iż nasze wymagania co do kosmetyków znacznie wzrastają. Już mało kogo zadawala ładny zapach, ciekawe opakowanie. Owszem to elementy nadal istotne nie mniej jednak schodzą one na drugi plan. Teraz o wiele bardziej interesuje nas skład i pochodzenie produktów, które stanowią bazę tego czy innego kosmetyku. To bowiem one decydują o skuteczności działania kosmetyku a nie jego pudełko. Stąd też coraz większym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki organiczne często określane zamiennie błędnie zresztą mianem bio lub ekologicznych produktów.

Kosmetyki organiczne muszą spełniać szereg wymogów często bardziej rygorystycznych niż te określane mianem bio lub ekologiczne. Pokrótce rzecz ujmując chodzi o to, że ponad 90 procent komponentów tego typu kosmetyków musi pochodzić z gospodarstw ekologicznych i posiadać określone certyfikaty jakości. O skuteczności produktów organicznych decyduje to, iż wykonane są niemal w całości z ekstraktów naturalnych roślinnych lub surowców mineralnych w minimalnym stopniu poddanych przetworzeniu. 

Jednym z takich produktów, które warte są uwagi jest z całą pewnością Marokańskie złote mydło do włosów i ciała. Produkt skomponowany z najwyższej jakości (klasy czystości) składników zapewnia włosom i ciału to czego najbardziej potrzebują. Zawiera w sobie 92 % składników organicznych pochodzenia organicznego. W swoim składzie ma organiczne masło kakoao, olej arganowy i olej jojoba. Kosmetyk pozbawiony jest SLS, parabenów i EDTA. Skład kosmetyku sprawia, iż zapewnia on ciału i włosom odpowiedni (właściwy) poziom nawilżania, oczekiwaną elastyczność i sprężystość skóry, wyrównuje blizny, zmniejsza rozstępy, włosom przywraca życiową siłę i blask. A to korzyści jakie płyną tylko z jednego komponentu kosmetyku jakim jest olej arganowy. Organiczne masło kakoa z kolei przy mocnym nawilżaniu przyspiesza opalanie, uzupełnia niedobory witamin, dba o ładny koloryt skóry a także posiada naturalny filtr słoneczny i nie alergizuje. Olej jojoba to kolejny ze składników, który swoimi właściwościami dopełnia listę korzyści płynących z sięgania po produkt organiczny jakim jest marokańskie złote mydło do ciała i włosów. Dzięki swoim właściwościom seboregulującym chroni przed stanami zapalnymi i zaskórnikami .


Kosmetyki organiczne mają to do siebie, iż korzystając z ich dobroczynnych właściwości systematycznie zyskujemy na kondycji naszej skóry i włosów nie ryzykując wystąpieniem jakichkolwiek skutków ubocznych. Co równie istotne to to by dokładnie sprawdzać, źródła w których się zaopatrujemy w kosmetyki.
By rozwiać Wasze wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu provitalsklep.pl gdzie poza ofertą, której ważną część stanowią kosmetyki organiczne w tym to szeroko omówione w tym artykule Marokańskie Złote Mydło do ciała i włosów zasięgniecie opinii na temat kosmetyków organicznych. Odpowiemy na każde pytanie, które będzie rodziło Wasze wątpliwości. Posiadamy wiedzę i doświadczenie, którym chętnie się z Tobą podzielimy.

Kosmetyki organiczne, ekologiczne i naturalne - eko kosmetyki.info.pl © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Devmark.pl
Grafika: Devmark.pl